Оқу мерекесі

22 тамыз күні Қашар кентіндегі №11 кітапхана филиалында «Кітаппен бірге әлемді ашамыз» балалар оқуы бағдарламасы аясында  «Жазғы оқулар-2019» оқу бағдарламасының жабылуы мерекесі болып өтті.

Іс-шара мақсаты: балаларды кітапты күтіп ұстауға үйрету, оқуға қызығушылықты дамыту, шығармашылық және сахналық қабілеттерін дамыту, кітапсүйгіштер әлеміне жетелеу.

Демалыс уақытына қарамастан балалар  жазғы оқу бағдарламасына  құрылған жоспар бойынша өткізілген іс-шараларға белсене қатысып, кітапханаға жиі келіп отырды. Қыздар мен ұлдар  кітаптарды қызығушылықпен оқып,журналдармен танысып, үстел ойындарын ойнады.

Кітапхана қонақтарының бір бөлігі №1 және №2  орта мектеп  жанынан  құрылған  жазғы  лагерлердің  балалары, ата-әжелеріне қыдырып келген балалар мен  кітапхананың үнемі келуші оқырмандары болды.

Жаздың үш айында кітапханаға 115 пайдаланушы жазылды, олардан 16 ересек. Көптеген оқырмандар бізге әдебиеттердің тізімін ала келді. Қорытынды жасай келе  4396 дана баспа өнімдері оқуға ұсынылғаны  белгілі болды.

Жаз мезгілі тез өтіп кетті, енді «Жазғы оқулар – 2019»  жазғы оқулар бағдарламасы аясында  балалар абонементінің үздік оқырманын  анықтау уақыты келді.

Көшті бастап тұрғандар:Шайхутдинова Кира, 2-сынып оқушысы, әдебиеттер тізіміндегі барлық кітаптарды оқып шыққан; Андрушко Галина Севастьяновна – өзінің 4-сыныпта оқитын немересін әдебиет бағдарламасымен қамтамасыз еткен  әже;

Санников Илья, 2-сынып оқушысы, сүйікті шығармасына арнап сурет салып, «Жаздың жүз беті» мәнерлеп оқу сайысының жеңімпазы (конкурс  Жазғы оқулар бағдарламасының ашылуында хабарланған еді); Кальная Татьяна, 8-сынып оқушысы, кітапханалық іс-шаралардың белсенді қатысушысы, жазғы мезгілде кітапханаға 18 рет келген.

Мәнерлеп оқу сайысында  8 қатысушы болды. Олардың барлығына мақтау қағаздары мен сыйлықтар  үлестірілді. Конкурсты  мерекенің басты кейіпкерлері Кітаптар ханшайымы, Дымбілмес және Қызыл телпек жүргізіп отырды.

Кітаптарда демалыс болған жоқ…  Кітаптар өз оқырмандарын күтуде!

Праздник чтения

В рамках Программы детского чтения «Вместе с книгой открываем мир»  – «Летние чтения – 2019» – в модельной библиотеке -филиале № 11 п. Качар 28 августа прошел праздник закрытия Программы чтения.

Цель мероприятия: воспитание у детей бережного отношения к книге, развитие любознательности и интереса к чтению, развитие творческих и сценических способностей, кругозора, приобщение к миру любителей книг.

Несмотря на каникулы, дети с удовольствием посещали библиотеку и мероприятия, запланированные на летний период. Девчонки и мальчишки с интересом читали книги, знакомились с журналами, играли в настольные игры.

Частыми гостями библиотеки были ребята из пришкольного лагеря СШ № 1 и СШ № 2, дети, которые приехали к бабушкам и дедушкам и наши постоянные юные читатели.

За три летних месяца в библиотеку записались 115 пользователей, из них 16 взрослых. Многие читатели приходили к нам со списками литературы. В итоге выдано 4396 экземпляров печатных изданий.

Лето быстро пролетело, и настала пора определить лучшего читателя детского абонемента в рамках Программы летнего чтения «Летние чтения – 2019»

Лидерами стали: Шайхутдинова Кира, ученица 2-го  класса, прочитавшая все книги из списка литературы; Андрушко Галина Севастьяновна – бабушка, которая обеспечивала своего внука – четвероклассника программной литературой; Санников Илья, ученик 2-го класса, нарисовавший рисунок к полюбившемуся произведению и ставший победителем конкурса чтецов «Сто страниц лета» (конкурс был объявлен на открытии Программы летнего чтения);  Кальная Татьяна, ученица 8-го  класса, активный участник библиотечных мероприятий, посетила библиотеку в летний период 16 раз.

В конкурсе чтецов приняли участие 8 девочек и мальчиков. Все они были награждены грамотами и призами. Героями праздника были Королева Книга, Незнайка и Красная Шапочка, которая проводила конкурс чтецов.

У книжек не было каникул…  Книжки продолжают ждать своих читателей!