2023 ж. мерейгерлері

21 қазан

(1958)

65 жаста

Владимир Иванович Лущ Рудный қаласында дүниеге келген. 1966 жылы ол музыкалық училищеге түсіп, аккордеон бойынша білім алады. Музыкалық училищені бітіргеннен кейін Рудный музыкалық техникумының «Орыс халық аспаптары» сыныбына оқуға түсіп, оны 1978 жылы ойдағыдай бітіріп, «Казахстанец» кеңшарына Мәдениет үйіне көркемдік жетекші қызметіне жіберіледі. 1985 жылы аудандық мәдениет бөлімі ауылға көшірілді. Майский кентіне көркемдік жетекші қызметіне тағайындады. Мектепте музыка және ән пәнінің мұғалімі болып қосымша жұмыс істеген. 1994 жылы музыка мұғалімі 1-санаты берілді. Ол композиторлық мансабын 1978 жылы бастады.

Владимир Иванович Қостанай облысы Композиторлар одағының мүшесі, өз өлеңдеріне және жергілікті авторлардың өлеңдеріне ән жазады, оларды көркемөнерпаздар хорлары, әншілер және Владимир Ивановичтің өзі қуана орындайды. Оның әндерінің қалалық көркем ән байқауында жүлделі орындарға ие болуы кездейсоқ емес, олардан шығармашылық адамының жанын, туған жерге, халқына, сүйікті қаласына деген сүйіспеншілігін естуге болады.

Қазіргі уақытта Владимир Иванович «Калина» халықтық хорының жетекшісі, «Жадыра» қазақ ән ансамблінің және «Байрам» татар фольклорлық тобының сүйемелдеушісі.

Маэстро Владимир Иванович Лущ қалада беделге ие, оның сіңірген еңбегі оның табиғи дарынды музыкант қана емес, сонымен қатар белсенді өмірлік ұстанымы бар тұлға, өз елінің нағыз патриоты, адамдарды қуанта білетін еңбекқор екенін көрсетеді. оның өнері және оның айналасында шығармашылық ұшқындарын тұтандырады.

Владимир Иванович бірнеше рет қалалық, облыстық әуесқой композиторлар байқауларына қатысқан. Шығармашылық қызметінде ол бірнеше рет Құрмет грамоталарымен және бағалы сыйлықтармен марапатталған, оның ішінде 1987 жылы II Бүкілодақтық халық шығармашылығы фестивалінің лауреаты медалімен, 2008 жылы «Астана- Бәйтерек» Республикалық композиторлар байқауының лауреаты болды.