2023 ж. мерейгерлері

8 маусым

(1933 – 2015)

туғанына 90 жыл

Анна Ивановна Тимофеева – қиын тағдыры бар адам, бірақ нағыз әртіс ретінде, қандай жағдай болмасын, ол мамандығына адал болып, «ССКӨБ» АҚ ТКЖБ-да диспетчер болып жұмыс істеген кезде «ҚР еңбек сіңірген мәдениет қызметкері» атағын абыроймен алып жүрді. Анна Ивановна – көркемөнерпаздар өнерінің қатысушысы, опера арияларының, орыс халық әндерінің, эстрадалық әндер мен романстардың орындаушысы. Қалалық, облыстық, республикалық байқаулардың, конкурстардың, фестивальдердің лауреаты.

Анна Ивановна жастық шағын Магнитогорск қаласында өткізіп, театрға бара бастады – спектакльдерге қатысты. Ол Рудныйға бірде-бір тұрғын үй болмаған кезде келді, тек уақытша казармалар. Кейінірек қала тез өсе бастады және Анна Ивановна осы таңғажайып уақыттың куәсі болды. Бірде Анна Ивановна шахтерлер мәдениет сарайына концертке барып, вокал жетекшісі Валентина Новиковамен кездесті. Ол оны вокалмен айналысуға шақырды. 33 жасында Анна Ивановна сахнаға шықты.

Анна Ивановна екі қызметті – теміржолдағы жұмыс пен өнерді біріктіре алды. Теміржолда ол алдымен біріктірушінің көмекшісі болды. Кейінірек ол Сарбай кенішінде бір станциядан екінші станцияға вагондар қабылдады. Бірақ ол әрқашан өнерге жақын болды.

«Современник» театрының жарқын әртісін, режиссер Лилия Гайнутдинова есіне алады: «Анна Тимофеевнаны мен әрқашан үлкен отбасының анасы сияқты мінезді рөлдердің актрисасы –  Нона Мордюковаға ұқсататынмын. Өмірде ол өте көпшіл, қамқор адам болды, онымен дос болу өте тамаша болды».